Centrum: 030-292 00 21 / Stadion: 030-7603757 [email protected]

Laminectomie of discectomie bij rughernia

Je bent hier: Home > Fysiotherapie Utrecht > Specialisaties > Revalidatie na een operatie > Laminectomie of discectomie bij rughernia

Een rughernia (Hernia Nuclei Pulposi (HNP)) ontstaat als een tussenwervelschijf vanuit je wervelkolom uitstulpt en op een zenuw drukt. Hierdoor kan je pijn, gevoelsverlies, en/ of krachtverlies voelen. De meeste HNPs komen voor tussen de vierde en vijfde lendenwervel (L4-5). Er zijn verschillende oorzaken voor een HNP, vaak overbelasting.

Indicatie voor operatie bij een rughernia

In de meeste gevallen zorgt fysiotherapie zonder operatie voor goede resultaten. Echter kan bij ernstige pijnklachten, onvoldoende fysiotherapeutische resultaten, verlammingsverschijnselen of incontinentieklachten een operatie noodzakelijk zijn om de druk op de zenuw te verminderen.

Fysiotherapeutische revalidatie na HNP-operatie

Na de operatie is fysiotherapie noodzakelijk om bewegingsangst te verminderen, stabiliteit van de rug te verbeteren en uiteindelijk op te bouwen naar sporten. Voor je revalidatie na HNP-operatie kan je bij FysioDomstad terecht. In de eerste fase is een rustige opbouw nodig en zijn er strikte aanwijzingen van de fysiotherapeut voor oefeningen.
In de eerste weken worden met name positiezin (proprioceptie) en lichte stabiliteitsoefeningen uitgevoerd en bouw je je dagelijkse activiteiten thuis langzaam weer op. De oefeningen worden met de tijd geleidelijk opgebouwd afhankelijk van je mate van herstel. Na ongeveer 6 weken worden de oefeningen intensiever opgebouwd.

Rugklachten Utrecht binnenstad

Openingstijden

Maandag t/m donderdag 8:00 – 21:00
Vrijdag 8:00 – 18:00
Zaterdag 9:00 – 15:00

Gratis (sport) inloopspreekuur

Dinsdsag van 18:00 – 19:00
Maak hier een afspraak

Stadion – Utrecht Oost

Herculesplein 247
3584 AA
Utrecht Oost – Galgenwaard
030-7603757

[email protected]

Nachtegaalstraat – Buiten Wittevrouwen

Nachtegaalstraat 28
3581 AJ
Utrecht – Buiten Wittevrouwen
030-2920021

[email protected]

Chatten
1
Afspraak maken of verzetten?
Afspraak maken of verzetten? Stuur een WhatsApp'je. Voor specifieke vragen kun je direct bij je therapeut terecht via hun mailadres.